proces chorobowy, jak i leczenie zaczyna się od twojego brzucha.
Ludzie coraz częściej poszukują naturalnych metod leczenia i usprawniania ciała. Proces choroby, jak i leczenie zaczyna się od Twojego brzucha. W jamie brzusznej znajduje się wiele problemów zdrowotnych, od dolegliwości gastrycznych po problemy ginekologiczne, psychiczne, a nawet ortopedyczne. Jama brzuszna posiada rozbudowany układ mięśniowo-powięziowy. Na skutek niewłaściwej diety, braku ruchu, czy stresu jego poszczególne elementy mają tendencję do dysfunkcji.
Twórca Komplementarnej terapii trzewi, Damian Jędrzejczyk z Human Therapy, który nauczył mnie tej metody wskazuje, że "procesy patologiczne w powłokach ciała i układzie ruchu mogą wpływać na narządy wewnętrzne i ich związek ze sobą. Przykładowo: kiedy pojawia się skolioza odcinka lędźwiowego kręgosłupa, której bardzo często towarzyszy jednostronne wzmożone napięcie mięśni, dochodzi do przemieszczenia narządów wewnętrznych w tym obszarze. Jednocześnie działanie tych narządów, a szczególnie ich współdziałanie z innymi narządami ulega zmianie. (...) Pacjent zmienia przybieraną przez siebie pozycję, co wpływa na jego postawę".
Jestem jedyną osobą w Bydgoszczy, która terapię trzewi (brzucha) prowadzi w ujęciu medycyny chińskiej i filozofii Pięciu Elementów.
U każdego Pacjenta dobieram indywidualną terapię. Jednym z zabiegów Komplementarnej terapii trzewi, który wykonuję jest starosłowiański masaż brzucha, nazywany również terapią wisceralną. Polega on na uciskaniu stref narządów wewnętrznych w odpowiedniej sekwencji czynności wykonywanych przez terapeutę. Często podczas wizyt Pacjenta w gabinecie, wykorzystuję także moc baniek ogniowych, a także akupunkturę brzucha, które naprzemiennie stosowane z masażem wisceralnym przynoszą ulgę Pacjentowi w wielu dolegliwościach. U niektórych Pacjentów zauważymy efekty terapii wisceralnej już po pierwszej wizycie.
Praca na brzuchu:
-
poprawia mikrokrążenie
-
przeciwdziała niedokrwieniu
-
reguluje ciśnienie w komorach ciała Pacjenta
-
stymuluje motorykę mięśni
-
przywraca prawidłowy drenaż narządów wewnętrznych
-
działa przeciwobrzękowo
-
wspiera układ limfatyczny
-
uwalnia nieprzepracowane emocje.
Praca w obrębie jamy brzusznej zwykle odbywa się raz w tygodniu. Jeśli ciało potrzebuje większej ingerencji, częstotliwość terapii zwiększa się do 2 razy tygodniowo. Terapia wisceralna powoduje rozluźnianie się tkanek i zwiększenie ich przepustowości. Dzięki temu Pacjenci zauważają poprawę stanu zdrowia niemalże natychmiast, jednak pełna regeneracja wymaga dłuższego czasu i uzależniona jest od indywidualnego stanu zdrowia Pacjenta.
Komplementarna terapia trzewi zmniejsza dolegliwości bólowe i usprawnia funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Tkanka staje się lepiej odżywiona i bardziej elastyczna, dzięki czemu szybciej się regeneruje. Niestety terapia wisceralna nie jest bezbolesna. Niekiedy wymaga nawet kilku miesięcy pracy, by wyleczyć choroby wewnętrzne i zregenerować narządy. Powinna być jednak elementem profilaktyki zdrowotnej i podstawową metodą usprawniającą funkcjonowanie organizmu człowieka!
Komplementarną terapię trzewi zalecam m. in. Pacjentom, którzy:
-
borykają się z nadciśnieniem
-
mają bóle menstruacyjne
-
mają problemy trawienne
-
mają problemy jelitowe
-
mają blizny na ciele, jak np. bliznę po cesarskim cięciu, po usunięciu woreczka żółciowego lub wyrostka, wymagające opracowania
-
są podatni są na stres
-
w swoim ciele wykryli mięśniaki lub torbiele.
Często przy tego typu dolegliwościach zabiegi należy wspomóc hirudoterapią, czyli leczeniem pijawkami. Na chwilę obecną w swoim gabinecie nie wykonuję tego typu usługi, kieruję Pacjenta do innego specjalisty. Leczenie pijawkami lekarskimi wraz z pracą na trzewiach przynosi niesamowite rezultaty! Hirudoterapia generuje powstawanie nowych naczyń krwionośnych i wzmacnia efekty terapii wisceralnej.
Kliknij w poniższy przycisk, celem umówienia wizyty.