W JAKI SPOSÓB AKUPUNKTURA WPŁYWA NA EMOCJE?
- Monika Konopka
- 20 mar 2023
- 1 minut(y) czytania

Akupunktura emocjonalna głównie dotyczy poziomu Ducha, odpowiedzialnego za stan psychiczny Pacjenta. Jednakże na stan emocjonalny wpływa również kondycja narządów wewnętrznych Pacjenta, jego sytuacja zewnętrzna, m. in. ma znaczenie to, w jakim środowisku się Pacjent wychował, czy teraz przebywa.
Medycyna chińska i akupunktura skupia się na wyregulowaniu funkcji w organach Pacjenta, tym samym wprowadzając równowagę w organizmie. Często jest to praca z tym, co Pacjent nie ma jeszcze uświadomione, a co go blokuje i powoduje samopoczucie inne, niż Pacjent oczekuje.
Praca z emocjami to często długofalowy proces. Jeden zabieg akupunktury pomoże wyciszyć się Pacjentowi, jednakże, by osiągnąć długofalowe efekty, należy pomyśleć o cyklach pracy z akupunkturą i oddać się kuracji 3-miesięcznej, 6-miesięcznej lub rocznej, która przyniesie znaczącą poprawę stanu zdrowia Pacjenta z uwagi na:
regularność
systematyczność
budowanie nowych zdrowych nawyków
pracę nad organizmem w podejściu całościowym (holistycznym), z uwzględnieniem funkcjonowania wszystkich organów ciała, wpływu emocji na te organy
regulację pracy organizmu w zależności od zmieniającej się pory roku - uwzględnienie cykliczności życia Człowieka i Natury.
W niektórych przypadkach zalecam rozpoczęcie w trakcie leczenia akupunkturą terapię psychologiczną. Wynika to z faktu, że pracuję na głębokich poziomach Ciała, Umysłu i Duszy Pacjenta. To jest proces, w którym świadomy Pacjent ma przepracować to, co mu już nie służy.
Wskazaniem do zastosowania akupunktury emocjonalnej są, m. in. następujące zaburzenia:
stany lękowe
depresja
stany maniakalno-depresyjne
choroba dwubiegunowa
permanentny stres
przewlekłe zmęczenie
apatia
napady złości
napady agresji
problemy ze snem
uzależnienia
wewnętrzny niepokój
brak pewności siebie
przeżyte traumy
zaburzenia koncentracji
i inne.
Comments